Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

لودینگ ۱۶: از حقایق جالب ژانر فایتینگ تا مرگبارترین شخصیت های بازی های مبارزه ای

۹ مرداد ۱۳۹۷
36 بار
بدون نظر
لودینگ ۱۶: از حقایق جالب ژانر فایتینگ تا مرگبارترین شخصیت های بازی های مبارزه ای – زومجی

داغ‌ترین مطالب هفته
شاخه‌های برتر
خانواده زومجی

عضویت در خبرنامه


تغییرات اقلیمی، احتمال بروز موج گرما در اروپا را دو برابر کرده است

۹ مرداد ۱۳۹۷
47 بار
بدون نظر


مطالعات نشان می‌دهند که آتش‌سوزی‌های گسترده‌ای که اخیرا شمال اروپا را درگیر کرده است نتیجه اقدامات بشر در ایجاد تغییرات اقلیمی است.

بر مبنای یک بررسی ابتدایی، موج گرمای کنونی که اروپای شمالی را دربرگرفته، به‌احتمال بسیار زیاد توسط تغییرات اقلیمی ایجاد شده است.

در یک ماه گذشته در بیشتر نقاط اروپا دما افزایش یافته، به‌طور منظم فراتر از ۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد رفته و رکوردهای زیادی را شکسته است. شرایط به‌قدری وخیم شده است که شاهد بروز آتش‌سوزی‌هایی در سوئد و بریتانیا هستیم.

موج‌های گرمایی یکی از پیامدهای احتمالی تغییرات اقلیمی هستند. هم‌زمان که میانگین دمای جهانی در پی افزایش مقادیر گازهای گلخانه‌ای، در حال افزایش است، شاهد درجه حرارت‌های بالاتری خواهیم بود.

اما موج‌های گرمایی به هر حال رخ می‌دهند. برای دانستن این مطلب که تا چه حد تغییرات اقلیمی عامل محتمل موج گرمایی اخیر است، گروهی در مجموعه‌ی ارجاعات آب‌و‌هوای جهانی (WWA) به رهبری فردریک اوتو از دانشگاه آکسفورد بریتانیا دست به انجام یک مطالعه‌ی واکنش سریع زدند.

مقاله‌های مرتبط:

گرمای شدید

این گروه دو مدل آب‌و‌هوایی همراه و بدون انتشار گازهای گلخانه‌ای را بررسی کردند و احتمال بروز موج گرمایی مانند موج گرمایی اخیر در هر دو مدل را مطالعه کردند.

این گروه گزارش کرد:

ما تخمین زدیم که امروزه احتمال بروز چنین موج گرمایی یا بدتر از آن به‌طور کلی دو برابر بیشتر از زمانی است که اقدامات بشری منجر به تغییرات اقلیمی نشده بود.

شدت اثرات تغییرات اقلیمی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

تغییر اقلیمی

گروه اذعان داشتند:

در ایرلند و دانمارک مدل‌های آب‌و‌هوایی افزایش احتمال بسیار مشابهی نسبت به مشاهدات را نشان می‌دهند؛ این عامل افزایش‌دهنده‌ی احتمال بروز حوادث طبیعی در پی تغییرات اقلیمی بوده و در دوبلین تقریبا افزایشی دو برابری و در دانمارک افزایشی چهار برابری دارد.

گروه نتوانست عددی برای افزایش احتمال بروز موج گرمایی در اسکاندیناوی مشخص کند؛ چرا که به هر حال دما در طول تابستان در مناطق دور دست شمالی بسیار متغیر است. آنها نتیجه‌ی پژوهش خود را چنین بیان کردند:

 تغییرات اقلیمی با منشا انسانی احتمال بروز موج گرمایی را همانند آن‌چه در سال ۲۰۱۸ در اسکاندیناوی دیده شد، افزایش داده است؛ اما نمی‌توانیم مقدار کمی آن را مشخص کنیم.

مایکل مان از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا می‌گوید:

ما باید با شک بیشتری به مطالعاتی از این دست بنگریم؛ چرا که این مطالعات تحت بررسی دقیق قرار نگرفته‌اند. اما این یافته‌ها با مطالعات گسترده‌تری که اثر عمیق تغییرات اقلیمی بر چنین حوادثی را نشان داده‌اند، سازگاری دارد.

یک تعریف نرمال جدید!

گرت ردموند کینگ، متخصص تغییرات اقلیمی در موسسه ارجاعات آب‌و‌هوای جهانی می‌گوید:

 این بررسی؛ آنچه را که پیشتر می‌دانستیم تایید می‌کند… تایید می‌کند که ما از رویداد شدید آب‌و‌هوایی ناشی از تغییرات اقلیمی رنج می‌بریم. دانشگاهیان پیشرو در جهان همانند یک فیلم فاجعه‌بار در حال هشدار دادن به ما هستند و این روند بدتر خواهد شد و ما می‌دانیم که این مسئله روی طبیعت ما، آتش‌سوزی، مردم و ذخایر غذایی اثر خواهد گذاشت. ما نیاز داریم تا به‌سرعت و با همتی بلند، پیش از آن که به نقطه‌ای غیرقابل بازگشت برسیم که اکنون بسیار به آن نزدیک هستیم، از انتشار گازهای گلخانه‌ای بکاهیم و برای ضربه زدن به تغییرات اقلیمی، اقتصادی پاک‌تر و سبزتر بسازیم.

این گروه پژوهشی تخمین می‌زند که به‌زودی موج‌های گرمایی مشابهی بازخواهند گشت. به ویژه در حال حاضر و در شرایط آب‌و‌هوایی کنونی، هر چهار تا هفت سال، موج‌های گرمایی که با موج کنونی قابل مقایسه هستند، دوبلین و هلند را در‌می‌نوردند؛ هر چند که همین حالا نیز نزدیک است که رکوردهای قبلی را بشکنند!

مان می‌گوید:

در حقیقت من گمان می‌کنم این‌گونه بررسی‌ها، بیش از حد محافظه‌کارانه هستند.

مان می‌گوید آب‌و‌هوای سخت تابستان امسال در نیم‌کره شمالی به آشفتگی نیمه ایستای جریان هوای جتی مربوط می‌شود. او می‌افزاید:

چنین الگوهایی در بسیاری از رویدادهای آب‌و‌هوایی بسیار شدید و پایدار سال‌های اخیر مانند موج گرمای اروپایی سال ۲۰۰۳، آتش‌سوزی‌های مسکو در سال ۲۰۱۰، خشکسالی تگزاس و اوکلاهاما در سال ۲۰۱۱ و آتش‌سوزی‌های سال ۲۰۱۶ در آلبرتا نشان داده شده است.

در پژوهشی که سال گذشته توسط مان و همکاران او در ژورنال Scientific Reports منتشر شد، آنها نشان دادند که چنین الگوهایی به‌عنوان تغییرات اقلیمی منتج از اقدامات انسان؛ در حال فراگیر شدن هستند. مان معتقد است:

گرمای تشدیدشده در قطب یک عامل مرتبط عمده است. رویدادهایی نظیر آتش‌سوزی‌های اطراف حلقه قطبی حقیقتا در تاریخ تمدن پیشینه‌ای نداشته است و در نتیجه، پیش‌بینی آنها بسیار سخت است. این به ما یادآوری می‌کند غافلگیری‌های زیادی در شرایط گلخانه‌ای در کمین ما هستند و این موارد احتمالا خوشایند نخواهند بود.

احتمالال به‌زودی بخشی شامل پیش‌بینی خطرات آب‌و‌هوایی مربوط با تغییرات اقلیمی احتمالی به پیش‌بینی‌های آب‌و‌هوایی اضافه خواهد شد. ورای این مسئله، به‌گفته‌ی مان:

ما باید اقدام کنیم و منظور از اقدام؛ اقدامات شخصی و مهم‌تر از آن سیاست‌های دولتی به‌منظور ایجاد انگیزه و تغییر مسیر سریع از منبع مشکل‌ساز، یعنی سوخت‌های فسیلی، به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر است. این عمل یک بُرد برای آب‌و‌هوا، انرژی، اقتصاد و سیاره ماست.


چهار نوع مشتری که نباید با آن‌ها کار کنید

۹ مرداد ۱۳۹۷
44 بار
بدون نظر


برای آزادکارها و بنیان‌گذاران انتخاب مشتری خوب بسیار مهم بوده و حکم مرگ و زندگی را دارد، داشتن مشتری نامناسب لذت کار را از بین می‌برد.

مشتری حرف اول و آخر هر کسب‌وکاری است و بدون وجود آن‌ها کسب‌وکار معنایی ندارد. به همین دلیل آزادکارها و بنیان‌گذاران کسب‌وکارهای جدید باید در انتخاب مشتری دقت کنند. تا زمانی که شخصی از مشتری راضی نباشد، از کسب‌وکارش لذت نخواهد برد و این موضوع نهایاتا روی بهره‌وری و محصول نهایی تولید شده تأثیر می‌گذارد. اما چگونه می‌توان مشتری‌های بد را از مشتری‌های خوب تشخیص داد و از کار کردن با آن‌ها اجتناب کرد؟ در ادامه‌ی این مقاله‌ی زومیت به معرفی چهار مدل از مشتری‌هایی می‌پردازیم که بهتر است با آن‌ها همکاری نکنید.

۱- مشتری‌هایی که بیش از اندازه مغرور هستند

شاید تا به حال با این مدل از مشتری‌ها برخورد کرده باشید. آن‌ها کسانی هستند که احساس می‌کنند همه چیز را می‌دانند و هیچ نصیحتی را از طرف شما یا دیگران قبول نمی‌کنند. آن‌ها به نظر خود بیش از اندازه اهمیت می‌دهند و به همین دلیل کمک کردن به آن‌ها برای رسیدن به موفقیت آسان نیست. هر تلاشی که برای بازخورد دادن می‌کنید و نقدهای سازنده‌ای که می‌دهید به غرورشان آسیب می‌زند و حتی ممکن است حالت تدافعی پیدا کنند. چگونه می‌توان با شخصی که حاضر به شنیدن بازخورد و انتقادات سازنده نیست رابطه‌ی همکاری حرفه‌ای برقرار کرد؟ تلاش برای همکاری با این افراد نه تنها ارزشی ندارد بلکه باعث اتلاف وقت می‌شود.

devil client

۲- مشتری‌هایی که به شما و وقتتان احترام نمی‌گذارند

مشتری‌هایی که برای وقت دیگران ارزش قائل نیستند مانند مشتری‌های مغرور به هیچ‌کس جز خودشان توجه نمی‌کنند. درواقع آن‌ها فاقد احترام عمومی نسبت به افرادی هستند که با آن‌ها کار می‌کنند.

آن‌ها همواره سعی دارند زمان و تلاشی که برای انجام یک پروژه کشیده شده است را نادیده بگیرند. خودشان هیچ توجهی به مهلت اتمام پروژه ندارند و وظایف خود را به روزهای آخر موکول می‌کنند و بابت این موضوع از شما شاکی هستند. یا از همه بدتر اینکه ناگهان نظرشان را عوض می‌کنند و مجبور هستید همه‌ی کارها را دوباره انجام دهید. هیچ شخصی لایق بی‌احترامی نیست اما بعضی مشتری‌ها در طول انجام پروژه رفتار خوشایندی با همکار خود ندارند. اینکه بابت انجام کار پول می‌گیرید به این معنا نیست که باید بی‌احترامی آن‌ها را بپذیرید. اجازه ندهید هیچ‌کس چنین رفتاری با شما داشته باشد. رفتارهای تبعیض آمیز جنسیتی نیز به هیچ عنوان پسندیده نیستند و در صورت مشاهده باید هرچه سریع‌تر همکاری خود را خاتمه دهید.

۳- مشتری‌هایی که علایق و انگیزه‌های متفاوتی دارند

مشتری‌هایی که هیچ علاقه و احساسی به پروژه‌های خود نشان نمی‌دهند انواع دیگری از مشتری‌های ناسازگار و موهن هستند. آن‌ها امید و انگیزه‌ای به طرف مقابل نمی‌دهند و پروژه‌ی مورد نظر هیچ اهمیتی برایشان ندارد. این افراد نه تنها بهترین امکانات را در اختیارتان قرار نمی‌دهند بلکه هیچ تلاشی برای موفقیت پروژه نمی‌کنند. درواقع می‌توان گفت کیفیت نهایی کار برایشان اهمیتی ندارد و بهترین خود را وارد عمل نمی‌کنند. درنهایت بعد از همکاری با چنین افرادی متوجه می‌شوید پروژه‌ای در سطح متوسط ارائه شده که نام شما روی آن است. مطمئنا هیچ آزادکار یا کارآفرینی نمی‌خواهد در این موقعیت قرار بگیرد و درنتیجه راضی می‌شود دستمزد خود را پایین آورد، کار را سریع‌ترین انجام دهد و شاید برخلاف میلش راضی شود پروژه را به نام آن‌ها تمام کند.

devil client

۴- مشتری‌هایی که احساس ریاست می‌کنند

دنیا به هیچ دیکتاتور دیگری نیاز ندارد و مطمئنا هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد مشتری دیکتاتور داشته باشد. دیکتاتورها افرادی هستند که علاقه‌ی زیادی به کنترل کردن دیگران دارند و «نه» را به عنوان جواب قبول نمی‌کنند. کار کردن با چنین مشتری‌هایی این احساس را می‌دهد که هیچ مدیریتی روی کار خود ندارید و در قفس عقاید مشتری حبس شده‌اید. از آنجایی که کنترل تمام حرکات با آن‌ها است درنتیجه اجازه نمی‌دهند تصمیم‌های خلاقانه بگیرید. آن‌ها هیچ ارزشی برای ایده‌های شما قائل نیستند و تجارب شما را نادیده می‌گیرند.

کار کردن با چنین مشتری‌هایی احساس سوءاستفاده به فرد می‌دهد و هیچ فایده‌ی دیگری ندارد. این افراد شما را مانند عروسک‌های نخی تحت کنترل می‌گیرند و هر طور دلشان بخواهد تکان می‌دهند. اگر صاحب کسب‌وکار یا آزادکار هستید بهتر است مشتری‌های خود را با دقت بیشتری انتخاب کنید تا از کار خود لذت ببرید.


قیمت نسخه‌های مختلف گلکسی نوت ۹ فاش شد

۹ مرداد ۱۳۹۷
52 بار
بدون نظر


تصاویر فاش شده توسط یک منبع اندونزیایی، قیمت نسخه‌های مختلف گلکسی نوت ۹ سامسونگ را نشان می‌دهد.

سامسونگ قرار است گلکسی نوت ۹ را در تاریخ ۱۸ مرداد رونمایی کند و در این بین هر روز تصاویر بیشتری از گوشی یادشده افشا می‌شود. آخرین اطلاعات به‌دست آمده از گلکسی نوت ۹ قیمت این محصول را فاش می‌کند، این اطلاعات از اندونزی، جایی که قرار است پرچمدار جدید سری نوت پیش‌فروش شود، به دست آمده است.

براساس تصاویر منتشر شده، نسخه‌ی ۱۲۸ گیگابایتی Galaxy Note 9 با برچسب قیمتی تقریبی ۹۴۰ دلاری روانه‌ی بازار خواهد شد، در حالی که قیمت نسخه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی این فبلت پرچم‌دار و مورد انتظار، حدود ۱۲۱۵ دلار خواهد بود.

سامسونگ گلکسی نوت ۹ در سه رنگ مشکی، آبی و مسی به بازار آسیا و اقیانوسیه عرضه خواهد شد؛ اما نسخه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی محصول در رنگ قهوه‌ای نیز ارائه می‌شود. پیش‌خرید گوشی مذکور از دهم تا نوزدهم مردادماه برای عموم در دسترس خواهد بود و هدایایی از جمله ۱۲ ماه اینترنت رایگان نیز برای کسانی که پیش‌خرید می‌کنند در نظر گرفته شده است.

قیمت گلکسی نوت 9

قیمت‌هایی که در تصویر دیده می‌شود، با بازه‌ی قیمتی که پیش‌تر فاش شده بود و مدعی شده بود که قیمت نوت ۹ در اروپا بین ۱۲۳۰ تا ۱۴۶۴ دلار خواهد بود مطابقت دارد. به علاوه، در این تصاویر، قلم S Pen در نسخه‌ی آبی‌، طلایی رنگ است که گزارش‌های قبلی در این رابطه را تأیید می‌کند.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با گلکسی نوت ۹ به این صفحه مراجعه کنید.

بررسی خطای ذهنی نوری سه بعدی در دیدن یک شکل عجیب

۸ مرداد ۱۳۹۷
52 بار
بدون نظر


اشکال هندسی که با روش‌ها‌ی خاص ریاضی طراحی می شوند، به ما نشان می‌دهند که آنچه با چشم خودمان مشاهده می‌کنیم، همه‌ی حقیقت نیست.

اشیا به همان شکلی که به‌نظر می‌رسند نیستند. اگر از نظر شما این گفته نیاز به اثبات دارد، در اینجا آن را با فلشی که به جهت‌ها‌ی مختلفی از واقعیت اشاره دارد اثبات می‌کنیم.

از هوش سرشار ریاضی‌دان و شعبده‌باز ژاپنی، کاکیچی ساگیهارا، در این مورد به ما هشدار داده شده است. اولین باری که حقیقت یک پدیده را ببینید، دیگر مثل قبل به جهان نگاه نخواهید‌کرد.

فلشی که از مجموعه‌ی اسباب‌بازی‌ها‌ی ژاپنی که ساگیهارا آن‌ها را با پژوهش‌ها‌ی ریاضی خود طراحی کرده است، تنها یک فلش ساده‌ی سفید به‌نظر می‌رسد که روی یک پایه‌ی چوبی سوار شده است و به‌وضوح به سمت راست اشاره دارد.

جای هیچ سوالی در این مورد وجود ندارد. بسیار واضح است که فلش به سمت راست اشاره دارد. اما یک ثانیه صبر کنید. اگر شما این فلش را ۱۸۰ درجه بچرخانید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اکنون باید به سمت چپ اشاره کند، درست است؟ بله، فقط اینگونه نیست.

توهم تصویر

اگر شما این فلش به‌خصوص را به اندازه‌ی ۱۸۰ درجه بچرخانید، همچنان به سمت راست اشاره خواهد‌کرد. دوباره، و دوباره و دوباره.

این فلش هیچگاه تغییر جهت نمی‌دهد و با هر چرخش غیر‌ممکن آن،‌ یک ذهن فعال در جایی از جهان را به فکر وادار می‌کند.

این تصویر موهومی فقط یکی از طرح‌ها‌ی ریاضی ساگیهارا است و اخیرا بازدید‌ها‌ی زیادی در اینترنت داشته است و از طریق یک فیلم در اینستاگرام که توسط کار‌بری به‌نام physicsfun منتشر شده است، مورد ستایش قرار گرفته است.

پس از مشاهده‌ی چرخش‌ها‌ی غیر واقعی، این فیلم یک نگاه کلی از رویداد در حال وقوع به ما می‌دهد. یک دست فلش را برداشته و تصویر آن را دقیقا از بالا نشان می‌دهد.

ناگهان مشاهده می‌کنیم که شکل سه‌بعدی فلش از بالا کاملا متفاوت است و وجه‌ها‌ی مخفی آن برایمان آشکار می‌شود و زمانی که آن را از زوایای مختلف نگاه کنید، دید شما کاملا متفاوت می‌شود.

سپس این فیلم برای اثبات این نکته که توهم تصویر چقدر می‌تواند موثر باشد، یک آینه را به‌کار می‌گیرد و تصویر بازتابی فلش را در آن نشانن می‌دهد. تنها این تصویر بازتابی جهت خلاف فلش اصلی را نشان می‌دهد.

راست، چپ است، چپ، راست است و اگر صادقانه بگوییم، دیگر نظری نداریم. تنها چیزی که می‌دانیم این است که مغزمان کاملا دچار سردرگمی شده است. نکته‌ی بسیار جالب در مورد توهم تصویر فوق این است که زمانی که جنبه‌ها‌ی مخفی این تصویر برای شما آشکار شود، به محض بازگشتن فلش به حالت قبلی چشم و مغز شما باز هم به اشتباه کشیده خواهد شد.

اگر از این مثال خوشتان آمده باشد، مسلما مثال بعدی را که ساگیهارا نام آن را تصویر استوانه‌ی مبهم گذاشته است را نیز دوست خواهید داشت:

توهم تصویر

در این یکی با فلش سرو کار نداریم؛ اما مجموعه‌ای از منشور‌ها‌ی مربعی شکل را داریم که شبیه استوانه‌ها‌ی کامل به‌نظر می‌رسند. یا چیزی شبیه به این؟

جالب‌تر اینکه تعدادی از این اشکال هندسی متغیر، متصل به یکدیگر به‌نظر می‌رسند، اما تصویر بازتابی آن‌ها چیز دیگری را نشان می‌دهد. یعنی اشیا‌ی کاملا مستقل و جدا‌گانه را نشان می‌دهد. ساگیهارا در سال ۲۰۱۶ توضیح داد:

مشاهده‌ی مستقیم این اشکال و مشاهده‌ی تصویر آینه‌ای آن‌ها، نمودی کاملا متفاوت از یک تصویر را به نمایش می‌گذارند. ما نمی‌توانیم دید خودمان را تغییر دهیم؛ اما می‌دانیم که آن‌ها از یک چیز حاصل شده‌اند. حتی اگر شکل مورد نظر را در مقابل ناظر بچرخانیم، باز هم تشخیص شکل حقیقی آن دشوار خواهد بود و توهم تصویر باز هم از بین نخواهد رفت.

احتمالا تنها چیزی که ناپدید شد قطعیت و اطمینان زود‌گذر ما در مورد شکل درست حقیقت بود. 


توضیح شرکت مگا درباره پیش فروش مزدا ۳

۸ مرداد ۱۳۹۷
48 بار
بدون نظر


مدیرعامل شرکت مگا، مجری طرح‌های فروش اینترنتی خودرو معتقد است امکان اعمال نفوذ و تبانی به نفع افراد خاص در طرح‌های فروش اینترنتی خودرو وجود ندارد.

قرار بود براساس اعلام شرکت بهمن، فروش اینترنتی مزدا ۳ از ساعت ۹ صبح آغاز شود. اما از همان دقیقه نخست آغاز ثبت‌نام داستان تکراری سرگردانی مردم در خریدهای اینترنتی خودرو تکرار شد و کمتر کسی توانست حتی به سایت فروش گروه بهمن دسترسی پیدا کند. جالب اینجاست دو دقیقه بعد از گشایش سایت شرکت اعلام کرد ظرفیت به اتمام رسیده و دور دوم فروش رأس ساعت ۹:۱۵ آغاز می‌شود.  در ساعت مقرر، بازگشایش سایت برای مشتریان مقدور نبود و در نهایت بعد از یک دقیقه سایت فروش اعلام کرد مرحله دوم پذیرش هم به اتمام رسیده و مرحله بعد رأس ساعت ۹:۳۰ آغاز می‌شود. اختلاف قیمت بسیار بالای مزدا ۳ از کارخانه تا بازار عاملی شد تا مشتریان زیادی به سایت فروش مراجعه کنند اما پاسخگو نبودن سایت ثبت سفارش، باعث شد تا کمتر کسی بتواند حتی ثبت نام اولیه خرید این خودرو را با موفقیت انجام دهد. 

پیش فروش جنجالی مزدا3

 جعفر توحیدی در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه طرح‌های فروش اینترنتی خودروهای پرتقاضا، صوری بوده و تنها افراد وابسته و مرتبط با خودروسازان مربوطه موفق به خرید خودرو می‌شوند، تاکید کرد:

فروش اینترنتی خودروهای پرتقاضا از طریق شرکت مگا که شرکت مستقل است و خدمات فروش اینترنتی ارایه می‌دهد و سایت در اختیار آن که پورتال جامع خودروی کشور است، صورت می‌گیرد؛ خودروساز شرایط طرح فروش اینترنتی خود را به ما اعلام می‌کند و ما از طریق سایت خود به اجرای آن اقدام می‌کنیم.

 اعمال نفوذ خودروساز در سایت فروش اینترنتی امکان‌پذیر نیست، مگر اینکه ما و خودروساز مربوطه با هم تبانی کنیم که این موضوع نیز به دلیل نظارت‌های سازمان‌های نظارتی نمی‌تواند اتفاق بیفتد.

 مدیرعامل شرکت مگا در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه ارگانی بر کار شما به عنوان مجری طرح‌های فروش اینترنتی خودرو نظارت می‌کند تا تخلفی رخ ندهد، اظهار کرد:

سازمان بازرسی کل کشور و وزارت اطلاعات بر کار ما نظارت می‌کنند. به عنوان مثال در پیش فروش خودروی ۲۰۰۸، چهار نفر کارشناس وزارت اطلاعات در شرکت ما مستقر شده و پس از بررسی‌ها، صحت کار را تایید کردند.

 روز گذشته گزارش کامل فروش خودروی مزدا ۳ را به وزیر صنعت، معدن و تجارت ارائه کردیم، ضمن آنکه نسخه‌ای از آن به ریاست جمهوری، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) نیز ارائه شده است.

 توحیدی با بیان اینکه در فروش اینترنتی خودروهای پرطرفدار سایت بین ۵ تا ۱۵ ثانیه باز می‌شود تا متقاضیان به ترتیب کلیکی که می‌کنند، وارد سایت شوند، خاطرنشان کرد:

در این فرآیند هر که زودتر کلیک کند، شانس بیشتری برای موفقیت در روند ثبت نام خواهد داشت. به عنوان مثال در فروش خودروی مزدا ۳ حدود ۲۷۰ دستگاه خودرو به فروش رسید که چند صد هزار نفر متقاضی آن بودند. بنابراین از هر ۱۰۰۰ نفر متقاضی، یک نفر موفق به خرید خودروی مزدا ۳ شد که این به معنای نارضایتی ۹۹۹ نفر از هر ۱۰۰۰ نفر مراجعه‌کننده به سایت است.

 


اطلاعات جدیدی از آیفون های ۲۰۱۸ به بیرون درز کرد

۸ مرداد ۱۳۹۷
49 بار
بدون نظر


اخیرا اطلاعات جدیدی از آیفون‌های ۲۰۱۸ در توییتر منتشر شده است که مشخصات آن‌ها را در اختیار قرار می‌دهد.

چندی پیش گزارش‌هایی مبنی بر عرضه سه آیفون جدید توسط اپل به گوش رسید که تا سپتامبر سال جاری روانه بازار خواهند شد. طی این گزارش تصویری، قسمت‌هایی از آیفون های جدید در معرض نمایش قرار گرفت؛ اما اطلاعات چندانی را در اختیار قرار نمی‌داد. اکنون تصاویری از سه iPhone جدید اپل به بیرون درز کرده است که اطلاعات بیش‌تری را در دسترس قرار می‌دهد.

تصاویر لو رفته از آیفون های ۲۰۱۸

ظاهرا اطلاعات لو رفته توسط توییتر منتشر شده و دو آیفون را به تصویر می‌کشد که یکی از آن‌ها ۶.۱ اینچی و دیگری ۶.۵ اینچ است. همان‌طور که در تصویر قابل مشاهده است، هر دو تلفن هوشمند به یک دوربین سلفی، یک اسپیکر و یک سنسور اضافی برای فیس آی‌دی مجهز هستند.

این‌گونه به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد بریدگی صفحه نمایش را در آیفون‌های جدید خود نیز داشته باشد. طبق تصویر منتشر شده، در قسمت پشتی آیفون ۶.۱ اینچی یک دوربین تعبیه شده؛ در حالی‌که نوع بزرگ‌‌تر آن دربردارنده دو دوربین است.

تصاویر لو رفته از آیفون های ۲۰۱۸

Apple معمولا آیفون های جدید خود را در ماه سپتامبر معرفی می‌کند و امسال نیز این روال ادامه خواهد داشت. در حالی‌که هنوز هیچ اطلاعات دقیقی راجع به قیمت آیفون‌های ۲۰۱۸ در دست نیست، این‌گونه پیش‌بینی می‌شود که حدود هزار دلار قیمت‌گذاری شوند. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر پیرامون آیفون‌های ۲۰۱۸، باید تا زمان معرفی رسمی آن‌ها صبر کنیم.


پژو ۲۰۵؛ یک هاچ‌بک سریع و خشن

۸ مرداد ۱۳۹۷
123 بار
بدون نظر


هرچند که پژو ۲۰۵ فروش بالایی در بازار ایران نداشت؛ با نسخه‌ی GTI و T16 در سال‌های دهه‌ی ۹۰ میلادی، یکی از محبوب‌ترین هاچبک‌های اروپا بود.

وقتی قرار باشد مردم یک هاچ‌بک سریع و اسپرت را نام ببرند، احتمالا اولین خودرویی که به ذهنشان می رسد، پژو ۲۰۵ نخواهد بود. در سال‌های نه‌چندان دور، پژو ۲۰۵GTI یک نماد قدرت با قیمت منصفانه بود. این محصول، امروز به یک کلاسیک گران قیمت تبدیل شده و در نسخه‌ی T16 دارای ارزش بالایی برای مجموعه‌داران است.

205 t16

گروه B به گروه خاصی از خودروهای عصر طلایی رالی قهرمانی جهان اطلاق می‌شود که پژو ۲۰۵T16 هم جزو آن‌ها بود. این خودروها را این گونه توصیف می کردند: ” هیولاهایی که با بلعیدن هوا جهش می‌کردند و از دهان‌های خود آتش بیرون می‌دادند و سروصدایشان تا درهای جهنم می‌رسید. “

205 t16

یکی از معدود قوانین خوب مسابقات رالی دهه‌ی ۹۰ میلادی، این بود که خودروسازان می‌بایست بیشتر از ۲۰۰ عدد از نسخه‌های خیابانی مدل‌های مسابقه‌ای خود را تولید کرده و بفروشند. با وجود این که ۲۰۵T16 بلیط و برگ برنده‌ی پژو برای حضور در مسابقات رالی قهرمانی جهان بود، اما این قانون باعث شد، پژو حاضر شود ۲۰۰ نسخه‌ی خیابانی از ۲۰۵T16 را بسازد.

205 t16

همه ی ۲۰۰ عدد ۲۰۵T16 از خط تولید ۲۰۵های سه درب استاندارد بیرون آمدند. اما شانسی که باعث موفقیت‌ آن‌ها شد، استفاده از یک چارچوب لوله‌ای در عقب و جلو خودرو بود. با استفاده از چارچوب لوله‌ای، استفاده از چرخ‌های بزرگ‌تر ممکن شد. به همین دلیل ۲۰۵T16 دارای بدنه‌ی پهن‌تری نسبت به نمونه استاندارد است.

205 t16

قلب پژو ۲۰۵ T16 یک موتور بنزینی توربوشارژ ۱.۸ لیتری ۱۶ سوپاپ بود که توانایی تولید قدرت خیره‌کننده‌ی ۵۰۰ اسب‌بخار را داشت. اما مدل‌های خیابانی محدود شده بودند و بیشتر از ۱۹۷ اسب‌بخار نداشتند.  با وجود وزن کم پژو ۲۰۵T16، مدل خیابانی می‌توانست سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۶.۶ ثانیه ثبت کند و از فراری ۳۰۸GTB در دوران خود سریع‌تر باشد.

205 t16

مدل خیابانی پژو ۲۰۵T16 یک پیوند خوب و محسوس با دوران طلایی گروه B است تا توسط کلکسیونرها به عنوان خاطره‌ای از آن دوران، جمع‌آوری شود. معلوم است که این اسب شاخدار بهای سنگینی برای خرید دارد. به تازگی نمونه‌ای از آن در جزیره آملیا به قیمت ۱۵۶,۸۰۰ دلار فروخته شد.


تعیین خط فرمول یک مجارستان ۲۰۱۸؛ پول پوزیشن همیلتون

۷ مرداد ۱۳۹۷
47 بار
بدون نظر


دور تعیین خط رقابت فرمول یک مجارستان ۲۰۱۸ زیر بارش شدید باران به پایان رسید و لوئیس همیلتون از تیم مرسدس در جایگاه نخست ایستاد.

رقابت‌های جذاب فرمول یک فصل ۲۰۱۸ به ایستگاه مجارستان و شهر بوداپست رسید. هفته گذشته رانندگان تیم مرسدس بنز عملکرد خوبی از خود نشان دادند و به لطف اشتباه سباستین فتل، موفقیت کاملی برای تیم خود رقم زدند؛ همیلتون و بوتاس در گرندپری فرمول یک آلمان ۲۰۱۸ توانستند بار دیگر تیم خود را در جایگاه نخست قرار دهند. حالا این رقابت به گرندپری مجارستان رسیده است تا شاهد نبرد تنگاتنگ تیم‌های مرسدس AMG و فراری برای پیروزی باشیم. 

2018 Hungarian Grand Prix Formula 1 / گرندپری فرمول یک مجارستان 2018

در حالی که دورهای تمرینی روزهای پیش با عملکرد خوب سباستین فتل همراه بود، اما در روز بارانی بوداپست شرایط دیگری رقم خورد و لوئیس همیلتون توانست به پول پوزیشنی دست یابد. رانندگان مرسدس جزو اولین نفراتی بودند که وارد پیست شدند و در همان ابتدا خبر از بارش باران در لحظات آینده به والتری بوتاس داده شد. سباستین فتل و کیمی رایکونن از تیم فراری پس از اولین تلاش خود در جایگاه اول و دوم قرار گرفتند، اما در ادامه با بارش باران کمی شرایط تغییر کرد. فتل در ادامه درخواست تعویض تایرهای خود به مدیوم داد تا بتواند در زمین خیس پیست عملکرد بهتری داشته باشد. با این حال، فتل پس از چند دقیقه به پیت استاپ می‌رود و تایرهای اولتراسافت می‌اندازد. سایر رانندگان نیز لاستیک‌های خود را با تغییر شرایط و استراتژی به التراسافت تغییر دادند. 

2018 Hungarian Grand Prix Formula 1 / گرندپری فرمول یک مجارستان 2018

در نهایت مرحله اول تعیین خط با پیشتازی همیلتون و جایگاه دوم رایکونن به پایان رسید؛ در این مرحله استوفل وندورن، چارلز لکلرک، استبان اکن، سرجیو پرز و سرگئی سیروتکین از راهیابی به مرحله دوم تعیین خط بازماندند. مرحله دوم تعیین خط با تعویض لاستیک فتل به مدل مرطوب آغاز شد و شرایط جوی نامساعد موجب خارج شدن کوین مگنوسن راننده تیم هاس شد، اما او توانست کنترل اوضاع را به دست گیرد و بار دیگر به پیست بازگردد.

هملیتون با تشدید بارش باران، امید چندانی به کسب جایگاه نخست نداشت و ناامیدی خود را با جمله “اوضاع در حال بدتر شدن است”، نشان داد. در پی برخورد لانس استرول با دیواره پیست به علت لغزندگی مسیر، مسئولان مسابقه DRS را غیرفعال کردند. مرحله دوم تعیین خط نیز با حذف فرناندو آلونسو از تیم مک‌لارن، دنیل ریکیاردو از ردبول، نیکو هالکنبرگ از رنو، مارکوس اریکسون از سائوبر و لانس استرول از ویلیامز به پایان رسید. ریکیاردو که طی هفته‌های گذشته با افت قابل توجه عملکرد روبه‌رو شده است، این بار نیز نتوانست مانند روزهای رویایی خود عمل کند.

2018 Hungarian Grand Prix Formula 1 / گرندپری فرمول یک مجارستان 2018

با بدتر شدن شرایط مسابقه و تشدید بارش باران، مرحله سوم تعیین خط آغاز شد؛ تمام تیم‌ها از لاستیک‌های مدیوم (مخصوص جاده خیس) استفاده کردند. اگرچه مکس ورشتاپن، سباستین فتل، کیمی رایکونن و والتری بوتاس در ابتدای این مرحله توانستند به نوبت رکورد خوبی به ثبت برسانند، اما این راننده اول تیم مرسدس بنز بود که با خوش‌شانسی به پول پوزیشن دست یافت. همیلتون با زمان یک دقیقه و ۳۵.۶۵۸ ثانیه در جایگاه نخست قرار گرفت و هم‌تیمی او با ۰.۲۶۰ ثانیه در رده دوم ایستاد. پس از بوتاس، رایکونن و فتل از تیم فراری به ترتیب در جایگاه‌های سوم و چهارم ایستادند. 

همیلتون در پایان مسابقه گفت:

این موقعیت خوبی برای تیم ما بود که یک‌-دو کنیم؛ ما اصلا نمی‌توانستیم این شرایط را پیش‌بینی کنیم. اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، رانندگان تیم فراری طی هفته‌های گذشته بسیار سریع‌ بودند و ما تلاش زیادی کردیم تا خود را به آن‌ها نزدیک کنیم. اگرچه امید زیادی به پول پوزیشن نداشتم، اما آسمان کمک کرد و با بارش باران، وضعیت بسیار خوبی اتفاق افتاد.

2018 Hungarian Grand Prix Formula 1 / گرندپری فرمول یک مجارستان 2018

مقاله‌های مرتبط:

پس از رانندگان فراری، کارلوس ساینز از رنو، پیر گسلی از تورو روسو، ورشتاپن از ردبول، برندون هارتلی از تورو روسو، کوین مگنوسن و رومن گروژان از تیم هاس قرار گرفتند. نکته جالب در این مرحله، عملکرد عالی رانندگان تیم تورو روسو و هاس بود که در فصل جاری شانس کمی برای قرار گرفتن در میان ۱۰ راننده برتر Q3 داشتند. 

به این ترتیب دور تعیین خط گرندپری فرمول یک مجارستان ۲۰۱۸ با پیشتازی رانندگان تیم مرسدس به پایان رسید، تا آن‌ها در مسابقه اصلی شانس بیش‌تری برای قهرمانی داشته باشند. البته پیست بوداپست شرایط خاصی دارد و با توجه به حوادث هفته‌های گذشته برای تیم‌های مدعی مرسدس و فراری، نمی‌توان پیش‌بینی درستی از نتیجه فرمول یک مجارستان ۲۰۱۸ داشت. مرحله اصلی فرمول یک مجارستان، یک‌شنبه ۷ مرداد از ساعت ۱۷ و ۴۰ دقیقه به وقت تهران آغاز خواهد شد و احتمالا از شبکه ورزش سیما نیز به طور زنده پخش شود.

در ادامه لحظات دیدنی از مرحله تعیین خط گرندپری فرمول یک مجارستان ۲۰۱۸ تقدیم خوانندگان عزیز زومیت می‌شود.

 

دانلود


دانلود بازی اندروید و آیفون Grand Shooter: 3D Gun Game

۷ مرداد ۱۳۹۷
33 بار
بدون نظر
دانلود بازی اندروید و آیفون Grand Shooter: 3D Gun Game – زومجی

داغ‌ترین مطالب هفته
شاخه‌های برتر
خانواده زومجی

عضویت در خبرنامه